czwartek, 21 sierpnia 2014

Pięć doskonałości Drogi do TEGO

Pięć doskonałości Drogi do TEGO


Do TEGO prowadzą tylko dwie Drogi, jedna jest niezmiernie łatwa oraz bardzo krótka i realizuje się za pstryknięciem palców; druga zaś trwa czas nieskończony i jest niemożliwa do realizacji. Kiedy nie możesz pójść tą pierwszą, co wiesz w ułamku sekundy, musisz wybrać tę drugą. Nie ma innej możliwości. Z TEGO wypłynęła wszelka iluzja, nie sądź, że to jakieś „niedopatrzenie” Boga lub błąd. Twoja Droga w iluzji jest doskonała i boska. Po prostu ludzie nie wiedzą jak patrzeć prawdziwie na Stworzenie. Lecz ich obłęd i zaślepienie jest intencją TEGO, które czeka dojrzałości i jakości. Dlatego ta druga Droga, nieskończona i nieograniczona już od samego założenia nawiązuje swym charakterem do dojrzałości i jakości, której wymaga TO. TO takie jest! Kto jest jednak gotowy do takiej doskonałej, nieograniczonej i nieskończonej Drogi? Oto pięć doskonałości ślubowań bodhisattwy. Kto nie ucieknie, nie zadrży i komu włos się nie zjeży się ze strachu przed codziennym powtarzaniem tych podstawowych, nieograniczonych i doskonałych ślubowań ten jest gotów.

1. Czujące istoty są niezliczone,
ślubuję je wszystkie zbawić.

2. Skalania umysłu i lubieżne namiętności są niewyczerpane,
ślubuję je wszystkie wykorzenić.

3. Fałszywe poglądy i pokrętne tłumaczenia są nieprzebrane,
ślubuję je wszystkie wyplenić.

4. Nauki Oświecenia są niezgłębione,
ślubuję je wszystkie zgłębić.

5. Droga Oświecenia jest doskonała,
ślubuję ją osiągnąć.

Niezależnie, czy jesteś Oświecony, czy tak uważasz, czy nie to powtarzaj codziennie te ślubowania zanim zaczniesz dzień. To też rada dla tych co znaleźli się przed drzwiami TEGO i nie mają pojęcia jak dalej iść, by się otwarły. W tych ślubowaniach i ich realizacji chodzi nie tyle o ilość czasu poświęconego, ilość żywotów, czy ilość szlachetnych działań i poświęceń, ale odnalezienie takiej doskonałości w sobie, że ślubowania te są łatwe i lekkie niczym dziecinna zabawa, jak łatwe jest pstryknięcie palcami. Te doskonałości są w istocie doskonałościami TEGO. Oto dlaczego w trakcie służby w tych ślubowaniach TO musi zostać obnażone w pełni. Lecz nie wiesz kiedy. Może i za milion żywotów. Ale lepiej milion żywotów w służbie bodhisattwy, w służbie dla TEGO niż w służbie dla ego.

Król lubi się ukrywać za swymi ministrami.
Nie daj się zwieść kolorowym szatom ministrów!

Te ślubowania wiążą na nieskończoność, wiec uwolnisz się, kiedy odejdzie nieskończoność. Nie ma więc problemu. Jednak codzienne powtarzanie ich to codzienne przypominanie umysłowi na jakiej ścieżce się znajdujesz, że nie pozwolisz więcej na jakiekolwiek oddzielenie się od TEGO. Nigdy więcej! Dzięki temu się transformujesz, cała karma się transformuje i oczyszcza do jednej drogi, drogi bycia i działania w TYM. Inne działania i pragnienia to tylko zwodzenie serwowane przez umysł naćpany oparami pragnień atrakcji świata. Z takiego umysłu płyną lęki i ucieczka, jak np. przed tymi ślubowaniami. Z takiego umysłu też idzie pogoń za lubieżnymi atrakcjami. Odetnij to raz na zawsze a umysł musi ustąpić. Z czystego umysłu Nieustraszoność ujawnia się spontanicznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.