poniedziałek, 27 maja 2013

Ciakry i TriCiakry

W moim doświadczeniu ciakr, w mym strumieniu Kundalinii funkcjonuje 9 ciakr głównych. Takie jest moje doświadczenie.

Ciakra pępkowa, inaczej Tan-Tien pochodzi ze sztuk walki, które za młodu praktykowałem a do tej pory praktykuję Tai-Czi. To bardzo mocna ciakra odpowiedzialna za stabilność ruchową i życiową. Zdolna jest kontrolować enenrgię seksualną ciakry sakralnej co czyni życie czystym i moralnym, tak więc niepodobna tej ciakry pominąć.

Druga dodatkowa ciakra pochodzi z praktyki Buddyzmu i to jest „piąte oko”, inaczej ciakra mądrości Buddy. Ta ciakra energetyzuje korę mózgową, więc też ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o zdolność do pojmowania głębszych prawd duchowych... Czytaj_więcej_>>>

2 komentarze:

  1. Wyglądają Bosko.. Ćakra Manipura posiada wieniec zbudowany z dziesięciu promieni! Dziesięć jest symbolem Agniego, który spala wszelkie nieczystości. Wojownicy mają tę Ćakrę dobrze rozwiniętą.

    *********

    OdpowiedzUsuń
  2. Mareczku, ja liczę 9 głównych ciakr a nie siedem, stąd nieporozumienie. Manipura to ciakra czwarta w moim systemie i ma dziesięć płatków i mieści się w splocie słonecznym. Ja jednak wspominam ciakrę nieco poniżej pępka a nie powyżej. Ta ciakra jest pominięta w systemie hinduistycznym. Ona objawia się dopiero kiedy wchodzi się głęboko w sztuki walki, jak wschodnie sztuki walki. Ja miałem kontakt aktywny ze sztukami walk przez wiele lat i tę ciakrę rozwinąłem do tego stopnia, że mogę ją opisywać z własnego doświadczenia a nie z książek. Wiem jak funkcjonuje, jak wpływa na ruch, jakie odczucie daje, jak działa jej enenrgia, jakie doznania dostarcza itd. Ja nie piszę kompilacji z nauk innych, ale tylko to co jest moim własnym doświadczeniem, pewnie to zauważyłeś. Od innych czerpię uzupełnienie tego co sam doświadczyłem, i tak o ciakrach, ilości płatków, funkcji energetyczno fizjologicznej czerpię od znakomitego mistrza uzdrawiania Choa Kok Sui. On np. pisze o jedenastu głównych czakrach. Interesują jednak mnie te, które sam doświadczyłem w procesie sadhany. Co więcej, doświadczyłem wielu efektów ciakr na wyższym duchowym poziomie i boskim poziomie, z którymi będę chciał się podzielić jak czas pozwoli. Zaznaczam, to wszystko moje doświadczenie a nie wyczytana teoria ezoteryczna.

    O czakrze Manipura będę wspominał przy okazji triciakry środkowej w osobnym artykule.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.