poniedziałek, 25 lutego 2013

Czym jest duchowość?

Czym jest duchowość?

To bardzo proste, nie narodzić się więcej. Wiele żywotów już tu spędziłeś raz w szczęściu raz w cierpieniu. Zawsze jednak tu powracasz, dlaczego? Bo w każdym życiu ignorujesz rozwój duchowy, przez co posuwasz się w duchowym rozwoju bardzo, bardzo wolno a czasami wręcz robisz krok wstecz.

Przyjmij trzy pewniki:

1. Na pewno umrzesz, jak każdy na tym świecie. Zwyczajnie pewnego dnia zostawisz ciało.

2. Bez duchowego osiągnięcia na pewno tu szybko powrócisz.

3. Cokolwiek komuś uczynił dobrego lub złego to ściągnie cię tutaj i odda ci swój zwrot.

Odp.1: Każdy umiera, to znaczy porzuca ciało a razem z nim wszystko co tu osiągnął materialnego. Na pewno przyjdzie strata, ból, choroba i śmierć.

Odp.2: Czym jest to wyzwalające duchowe osiągnięcie? To Oświecenie. Zacznij się o nie starać już dziś. To jedyna drzwi poza ten świat. Nie ma innych „trików” na wydostanie się stąd. Nie oszukuj siebie, nie warto, bo to kosztuje kolejne żywoty cierpienia.

Odp.3: Oraz wzrastaj w moralności, szlachetności i bezinteresowności, bo inaczej, zgodnie z punktem 3 swą zachłannością zniszczysz sam siebie do tego stopnia, że nie będziesz wstanie tu żyć, ale będziesz musiał. Nie da się dobrowolnie odejść stąd i uniknąć swej karmicznej odpłaty. To jest niemożliwe. Łatwiej dłońmi pchnąć planetę Ziemie w przeciwny ruch w koło słońca, niż uniknąć odpłaty karmicznej. Nawet Bóg unika udzielania takiej łaski, mówiąc, że wtedy: „załamał by się cały plan stworzenia”. Z każdego Nieba zostaniesz ściągnięty na ten padół jak przyjdzie czas odpłaty przygotowanej dla ciebie.

Dlatego już teraz zastanów się dobrze, jak najlepiej spędzić to życie, aby znacząco było inne od tysięcy poprzednich, tak podobnych do siebie. Aby już tu nie powracać, a jeżeli już, to nie w charakterze więźnia, ale duchowego Mistrza przychodzącego i wychodzącego stąd na własne życzenie.