środa, 27 lutego 2013

Boska Opowieść

Boska Opowieść

Cały świat jest Boską opowieścią. Wszystkie rzeczy w tym świecie, krajobrazy, kosmos cały to Boska niekończąca się opowieść. Wszyscy ludzie i wszystkie sytuacje, a nawet nasz własny umysł i nasze wszystkie dialogi, to nic innego jak tylko Boska opowieść. Całkiem podobnie jak czytamy książkę przygodową i wszystkie krajobrazy postaci i ich wzajemne interakcje powstają w umyśle czytającego, tak samo cały ten wszechświat zaistniał w umyśle Boga na skutek Jego własnej opowieści. To świat Boskiej wyobraźni.

Kiedyś Sai Baba powiedział: „Bóg nie marzy, albo inaczej to co jest marzeniem Boga, to dla was jest rzeczywistością”. To świetnie oddaje moją powyższą myśl.

Odkryj tego, kto snuje tę opowieść, to pierwszy stopień oświecenia Dharmakaja. To odpowiedź na pytanie: „Kim jestem?”. Ale nie zatrzymuj się na tym, nie uciekaj z tej opowieści tak szybko. Zadaj sobie kolejne pytanie: „Jaki jestem?”. Wtedy dopiero zrozumiesz sens tej opowieści. Tylko wtedy, kiedy osiągniesz ten poziom Oświecenia zwanego Premakaja, zrozumiesz dlaczego całe Stworzenie musiało powstać, dlaczego musi się tak rozwijać jak się rozwija i na czym na prawdę polega doświadczanie Boga i jak sam Bóg doświadcza. Bóg nie chce doświadczać świata, Bóg chce doświadczać wyłącznie Boga. Jest to cudowny stan zwany Brahmarandra.